Jukatan ? Meksyk

Jukatan ? Meksyk
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

tanie noclegi (7)Jukatan przyciąga turystów przede wszystkim wspaniałe pozostałości po miastach cywilizacji MAJÓW. Szacuje się, że w obecnych czasach żyje około miliona potomków ludzi, którzy wybudowali te miasta.
Na Jukatanie średnia roczna temperatura powietrza wynosi około 30 stopni Celsjusza, a wybór pory roku, kiedy najlepiej się tam wybrać zależy od opadów deszczu: pora deszczowa trwa tam od połowy maja do końca października a pora sucha trwa od grudnia do kwietnia.
Oprócz wspomnianych już ruin miast Majów na Jukatanie warto odwiedzić Canotes Dzitnuo i Samula czyli dwie bardzo efektownie prezentujące się, podświetlone jaskinie, w których są dwa jeziorka o pięknej turkusowej wodzie, gdzie można pływać do woli. W jaskiniach można podziwiać także formacje naciekowe, między innymi wspaniałe stalaktyty.
Od stycznia do marca, w niedużej wiosce Xocen odbywają się niezwykłe spektakle Teatro Maya, w których udział bierze około 300 aktorów, a między czerwcem a wrześniem można obserwować (a nawet popływać między nimi) ogromne rekiny wielorybie?

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • Europejski Disneyland

    Europejski park rozrywki Disneyland wybudowano dwadzieścia lat temu pod Paryżem we Francji. Z początku pomysł nie przypadł zbytnio do gustu, ale wkrótce okazał się strzałem w dziesiątkę i w całej Europie bije rekordy frekwencji. Mówi się, że do tego Disneylandu trafia się zwykle dwa razy: pierwszy, gdy jest się dzieckiem i jest się wtedy absolutnie…

    Read more