Jakie korzyści płyną z uprawiania turystyki rowerowej?

Jakie korzyści płyną z uprawiania turystyki rowerowej?
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

rp_zdjecie13.jpgTurystyka rowerowa stała się w ostatnich czasach ogromnie popularna. Sprzyja temu w dużej mierze lansowana przez media i środki masowego przekazu moda na zdrowy tryb życia i regularne uprawianie sportu. Kolejną przyczyną, dla której coraz więcej osób uprawia turystykę rowerową jest bardzo szybki rozwój infrastruktury sprzyjającej tej aktywnej formie rekreacji. Każdego roku w Polsce przybywają setki kilometrów ścieżek rowerowych.
Turystyka rowerowa to nie tylko bardzo przyjemne, ale też ogromnie zdrowe hobby. Sprzyja ona nie tylko poprawieniu swojej kondycji i zwiększeniu sprawności fizycznej, ale daje też szansę na zobaczenie różnych ciekawych miejsc, do których nie zawsze można dojechać samochodem. Ta forma turystyki bardzo często sprawia też podróżnikom więcej satysfakcji niż tradycyjna wycieczka własnym środkiem transportu.
Wielu turystów wybierających się w podróż własnym samochodem bardzo często nie potrafi docenić zalet, jakie płyną z takiej wyprawy. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku osób wybierających turystykę rowerową. Na koniec wybranej przez siebie trasy są one zwykle ogromnie zmęczone, jednak odczuwają niesamowitą satysfakcję z faktu że pokonały dystans na przykład stu kilometrów tylko i wyłącznie dzięki sile własnych nóg. Dodatkową zaletą turystyki rowerowej jest to, że pozwala ona na lepsze podziwianie walorów krajobrazowych.

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • Europejski Disneyland

    Europejski park rozrywki Disneyland wybudowano dwadzieścia lat temu pod Paryżem we Francji. Z początku pomysł nie przypadł zbytnio do gustu, ale wkrótce okazał się strzałem w dziesiątkę i w całej Europie bije rekordy frekwencji. Mówi się, że do tego Disneylandu trafia się zwykle dwa razy: pierwszy, gdy jest się dzieckiem i jest się wtedy absolutnie…

    Read more