Jak spędzić urlop we Włoszech?

Jak spędzić urlop we Włoszech?
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

wycieczki szkolne (10)Włochy są przecudnym krajem, w którym warto spędzić zarówno letnie wakacje, jak również ferie zimowe.
Jadąc na urlop do Włoch koniecznie musimy rozpocząć naszą podróż od zwiedzenia Rzymu, gdyż jest ono wyjątkowo pięknym miastem, o bogatej historii, która odcisnęła znaczące piętno na całokształcie współczesnej kultury europejskiej. Będąc w Rzymie koniecznie musimy zobaczyć Koloseum, które przez wieki swojego istnienia było świadkiem nie tylko wielu krwawych i bezlitosnych walk gladiatorów, ale także ogromnie ważnych wydarzeń historycznych. Rzym jest pełen starożytnych zabytków, jednak warto też skupić się na zwiedzeniu wyjątkowych budowli będących zdobyczami architektury renesansowej. Koniecznie trzeba zobaczyć Kaplicę Sykstyńską z pięknymi dziełami Michała Anioła.
Jeśli wyjeżdżamy do Włoch latem, po zwiedzeniu wszystkich wyjątkowych zabytków, koniecznie musimy udać się na plażę, aby tam nacieszyć się urokami Morza Śródziemnego. Wieczorem warto jest pójść do tradycyjnej włoskiej kawiarni, czy restauracji, gdzie spróbujemy prawdziwej włoskiej pizzy, czy różnych rodzajów makaronów, które popijemy przepysznym półsłodkim, lub wytrawnym winem.

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • Loty do Madrytu

    Turystyka kwitnie jak nigdy przedtem. Nie ma co ukrywać, że podróżują niemal wszyscy, a dzisiejsze oferty wycieczek dopasowane są prawie do każdej kieszeni. Raz w roku większość może sobie pozwolić na jakiś wyjazd. Tym bardziej, że często wyjazd zagraniczny jest tańszy niż wycieczka w polskie góry, czy nad morze. Przez ostatnie lata rozwinął się więc…

    Read more