Czym najlepiej jechać na wakacje?

Czym najlepiej jechać na wakacje?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

rp_zdjecie23.jpgWłasnym samochodem, czy transportem publicznym?

Jadąc na wakacje wiele osób zastanawia się jaki środek transportu wybrać. Jeśli nie mają one własnego samochodu, oczywistą sprawą jest, że muszą skorzystać z transportu publicznego. Wybór leży głównie pomiędzy autobusem, a pociągiem.
Podróż pociągiem w zdecydowanej większości przypadków jest dużo szybsza i często wygodniejsza niż autobusem. Niestety często bywa tak, że w miejscowości, do której jedziemy nie ma stacji kolejowej i nie kursują tam pociągi, a więc chcąc nie chcąc jesteśmy zmuszeni do skorzystania z autobusu. Podróż środkami transportu publicznego niesie ze sobą wiele wad. Jest ona szczególnie uciążliwa, kiedy wieziemy ze sobą duży bagaż. Musimy się też liczyć z możliwością, a często nawet z koniecznością przesiadek. Kolejnym minusem transportu publicznego jest to, że musimy dostosować się do rozkładu, co często może zaburzać nam wymarzony plan wycieczki. Często również zdarza się tak, że pociąg lub autobus nie dojeżdża dokładnie do miejsca, do którego się wybieramy, a w takim przypadku jesteśmy zwykle zmuszeni iść pieszo kilka, a nawet kilkanaście kilometrów. Ogromnym plusem transportu publicznego jest to, że jest on dużo tańszy niż podróż samochodem.
Zupełnie inaczej wygląda nasza wycieczka, jeśli decydujemy się na podróż autem.Wybierając własny samochód, od razu docieramy na miejsce przeznaczenia, nie musimy też martwić się o dźwiganie bagażu. Niestety łączy się ona ze zwiększeniem kosztów. Z kolei wybierając transport publiczny musimy liczyć się z wieloma przesiadkami i koniecznością dźwigania bagażu. Zdecydowanie lepszą opcją jest więc jazda własnym samochodem.

Pozostałe teksty o turystyce i rekreacji:

about author

admin

related articles

Sonda:

Czy Kaszuby to dobry kierunek dla osób zainteresowanych agroturystyką?

View Results

Loading ... Loading ...

Nowe opinie:

Zobacz także:

  • Skoki tandemowe

    Tandem pilot to doświadczony instruktor, przeszkolony podczas specjalnych kursów na tandem pilota, instruktor z doświadczeniem, towarzysz pasażera, czyli osoby chętnej do wykonania skoku w tandemie. Skoki tandemowe to skoki super bezpieczne, jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę, że wykonujemy skok z dziedziny skoków niosących z sobą zawsze pewne ryzyko. Jesteśmy amatorami, pierwszy raz w powietrzu, niektórzy…

    Read more